Domácí

Hon trvá už rekordní dva měsíce, medvěd je ale stále o krok napřed!

Hon na medvěda, který se už dva měsíce potuluje Valašskem, je stále neúspěšný. Do pasti vlézt odmítá a navíc stále mění svůj rajón. Turisté ho teď vyfotili dokonce až na Frýdeckomístecku. Lovci proto plánují další pasti, ale je jasné, že medvěd je před nimi vždycky o krok na před.

Hon na medvěda si už teď zaslouží zápis do České knihy rekordů. Lovci jsou mu v patách dva měsíce a ještě ho ani neviděli na vlastní oči. V září o sobě dal vědět poprvé. V tu dobu začal trhat všechno živé - ovce, slepice, králíky i kozy. Nejlepší mozky této země se daly dohromady a ze Sovenska přivezly sofistikované zařízení k jeho odchytu.

Ve chvíli kdy Američané vypočítali, že nás navštívila sonda mimozemšťanů poháněná slunečním větrem, Češi už měsíc lákají medvěda do plechové krabice na jablíčka a med. Ale šelma raději čerstvé maso. V půlce října už má zuřivý medvěd na svědomí čtyřicet mrtvých zvířat a do elitního týmu lovců se dobrovolně hlásí hejtman Čunek.

Související obsah

"Požádáme, abychom ho mohli chytat a zároveň odstřelit," prohlásil v říjnu Čunek. Zuřivý medvěd netuší, že od hejtmanovy kulky ho zachránila petice ochránců a spokojeně trhá další ovce.

Do akce vyráží muž vybavený uspávací puškou a přesnými instrukcemi o pohybu šelmy. "Ten medvěd se pohybuje zcela nelogicky a nekontrolovatelně," prohlásil bezradně Milan Orálek ze svazu ochránců přírody.

Začátek listopadu se tak zapsal do dějin hned dvěma převratnými událostmi. Vědci z Oxfordu vymysleli implantát, který nám rozšíří paměť a lovci na Valašsku zjistili, že medvěda v lese jen těžko trefíte vzduchovkou. "Přímá imobilizace pomocí narkotizační pušky je spíše náhodná," řekl veterinář Lukáš Pavlačík.

Související obsah

Ve stejné době na Hodonínsku divoký býk nelegálně přeplaval hranici, zákeřně zaútočil a prchl do lesa. Policisté ve vrtulníku nasadili termovizi a do hodiny býka zastřelil myslivec. Lovcům medvěda to jako inspirace nestačilo - aktuálně shánějí peníze na stavbu dalších dvou pastí. Šelmu mezitím vyfotili turisti až na Frýdeckomístecku - aktuálně má na svědomí přes šedesát mrtvých zvířat a škody za čtvrt milionu korun.
 

Josef Svoboda, sei, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz