Andrej Babiš

Babiš politiky nepřesvědčil! Tohle premiérovi vzkazují

Televize Nova v neděli večer odvysílala exkluzivní rozhovor s premiérem Andrejem Babišem a reakce ostatních politiků na sebe nenechaly dlouho čekat. Žádají především rychlé vyšetření celého případu.

"Pan premiér zopakoval svoji verzi případu, podle mého názoru nerozptýlil obavy, které jsou s Čapím hnízdem spojeny," řekl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.


"Podle mého názoru je nutné, aby opravdu v této věci byla aktivní policie a státní zastupitelství aby konečně již syna premiéra Andreje Babiše mladšího vyslechly a nechaly posoudit nezávislou odbornou kapacitou, jaký je zdravotní syn Andreje Babiše mladšího. Bez těchto úkon budou nad kauzou stále otazníky a my se nedozvíme, kde je pravda," doplnil Pospíšil.

Související obsah


"Stanovisko hnutí SPD je i po vystoupení pana premiéra na TV Nova neměnné. Žádáme, aby celou věc co nejrychleji prošetřila policie. Od počátku konzistentně žádáme co nejrychlejší vyšetření kauzy Čapí hnízdo, aby nám již policie a soudy co nejrychleji řekly, zda je pan premiér nevinen či vinen," sdělil předseda SPD Tomio Okamura.

Podle předsedy STAN Petra Gazdíka je celá situace velmi nepřehledná. "Je evidentní, že pan Babiš bohužel zatáhl svoje děti do své dotační kauzy a je těžké říci, co je pravda. Řešení je na orgánech činných v trestním řízení, které by měly, pokud možno, postupovat rychle," řekl pro TN.cz.

Podívejte se na reportáž z poledních Televizních novin: 

"Ta situace je velmi nepříjemná a skutečně za hranou, co se týká novinářů. Nahrávat skrytou kamerou není moc etické," zhodnotil pro TN.cz lidovecký předseda Pavel Bělobrádek. "Na druhou stranu, celou situaci způsobil Andrej Babiš tím, že své děti zatáhl do celého příběhu sám a obzvláště, když jsou nemocné. Kdyby udělal to, co by udělal standardní politik v civilizované kulturní zemi, to znamená, pokud je obviněn ze závažného trestného činu, tak není ve vládě, tak by tím ochránil sebe i svou rodinu před takovýmito kauzami, které se navazují na to, kým je - ten střet zájmů je skutečně obrovský," doplnil.

Ještě před rozhovorem s Andrejem Babišem se k tématu vyjádřil předseda KSČM Vojtěch Filip:

Zde se můžete podívat na rozhovor s Andrejem Babišem:


Vilma Častová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz