Počasí

Počasí v Evropě: Řecko zasypal sníh, Španělsko trápí záplavy

Podzimního počasí si neužijeme nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích. Některé z nich se potýkají se sněhovými vánicemi, jinde zase silné deště způsobily záplavy. Itálii dokonce zasáhlo i zemětřesení o síle 4,6 Richterovy stupnice.

Polovina listopadu přinesla nejen do České republiky, ale i do dalších evropských zemí mrazy. Nízké teploty a sníh čeká od pondělí Velkou Británii. "Bude chladněji, než jsme zvyklí, ale bude to mírné počasí," řekl pro deník Mirror meteorolog Steven Keates.

Mrazy dorazily také do severní a střední části Řecka, kde napadl sníh, a to v oblastech nad 650 metrů. Další části země se potýkaly se silnými dešti. Sníh napadl také v Chorvatsku, Makedonii nebo v Rumunsku.

Španělsko se zase potýká se silnými dešti, které na některých místech způsobily záplavy. Ulicemi měst se řítily proudy vody, které sebou braly vše, co se jim připletlo do cesty. Nejhůře na tom byla provincie Almería, dále také město Valencie nebo i ostrov Menorca. 

V neděli zase sever Itálie zasáhlo zemětřesení o síle 4,6 Richterovy stupnice. Naštěstí nebyly způsobeny žádné velké škody. Lidé pociťovali chvění a jejich nábytek se hýbal. "Po dobu 20 sekund se televize a závěsné lampy třásly, seděljsem na gauči a cítil jsem chvění, jako silné vlny," popsal jeden z obyvatelů města Ravenna.

reg, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz