Dita Protopopová

Protopopová končí v ústavu! Všechny pacienty si bere s sebou

Protopopová končí v ústavu! Všechny pacienty si bere s sebou
Zdroj: TV Nova

Lékařka Dita Protopopová končí v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ). Podle reportáže TV Seznam měla psát posudek na Andreje Babiše mladšího a měla mu dát vybrat mezi hospitalizací, nebo "prázdninami" na Krymu. NUDZ tvrdí, že v souvislosti s touto kauzou nepochybila.

Protopopová měla v NUDZ pětinový úvazek a její pracovní poměr skončil dohodou. "Jde o to, že jsem se u žádného svého pacienta nedopustila jakéhokoli pochybení. Všichni moji pacienti odcházejí se mnou do nového zaměstnání," řekla Deníku N.

Psychiatrička už v minulosti uvedla, že nikomu hospitalizací nevyhrožovala. "Natož, aby mu nabízela nějaké alternativy, které by mohly vyznít jako nátlak," uvedl NUDZ. Pacient může být podle ústavu hospitalizován jen na vlastní žádost. Protopopová se ke kauze od začátku příliš nevyjadřuje.

Přesto po její medializaci rezignovala na posta zastupitelky Prahy 8, kde v podzimních volbách vedla kandidátku hnutí ANO. "Mandát jsem složila, protože chci chránit svou rodinu. Do politiky jsem šla s tím, abych pomohla lidem a ne ohrozila své nejbližší,“ uvedla. Nyní končí i v NUDZ. Nadále zůstává zaměstnankyní ministerstva zdravotnictví, kde koordinuje reformu psychiatrické péče.

Související obsah

NUDZ prověřil všechny zprávy, které Protopopová ke kauze napsala. "Shledali jsme, že jsou v souladu jak s lékařskou etikou, tak ve shodě se skutečností a nedošlo v nich k žádnému pochybení," napsal NUDZ. Protopopová podle NUDZ nebyla ve střetu zájmů u žádného z pacientů, které ošetřovala.

Podívejte se na premiérovo vyjádření k údajnému únosu svého syna: 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz