Dita Protopopová

Poslala Babiše mladšího na Krym. Teď je šéfkou rady duševního zdraví

Poslala Babiše mladšího na Krym. Teď je šéfkou rady duševního zdraví
Zdroj: ANO

Novou tajemnicí vládní rady pro duševní zdraví se stala Dita Protopopová (ANO). Tu obvinil Andrej Babiš mladší z napomáhání při jeho únosu. Vládní rada vznikla teprve na začátku října.

Rada pro duševní zdraví, jejíž vznik odsouhlasila vláda letos 8. října, už má svou šéfku. Je jí Dita Protopopová. Ona a její manžel se podle syna premiéra Andreje Babiše podíleli na jeho únosu.


"Jmenování proběhlo na základě vládou schváleného statutu rady vlády pro duševní zdraví. Paní doktorka Protopopová byla tajemnicí rady vlády pro duševní zdraví jmenována na základě široké podpory ze strany odborníků a zástupců reformy péče o duševní zdraví, a i proto, že doposud zastávala pozici gestorky projektu Deinstitucionalizace, který je zastřešujícím projektem celé reformy,“ vysvětlila mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová pro portál idnes.cz, který o jmenování informoval.

Související obsah


"Úkolem rady bude koordinovat spolupráci mezi ministerstvy, správními úřady, nestátními organizacemi a odbornými společnostmi, a dále předkládat doporučení k materiálům předloženým vládě. Pracovat bude také na akčním plánu prevence sebevražd nebo plánu pro Alzheimerovu chorobu," doplnila Štěpanyová.


Její jmenování vzbudilo rozpaky a je na sociálních sítích terčem různých komentářů. "Psychiatrička Dita Protopopová, která naordinovala Babišovi mladšímu léčbu Krymem, se stala tajemnicí národní vládní rady pro duševní zdraví. Jen aby ta léčba Krymem nebyla ordinována plošně!" napsala bývalá ministryně pro lidská práva a národnostní menšiny Džamila Stehlíková.


Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz