Andrej Babiš

O tajemnou Babišovu snoubenku se zajímají tajné služby

O tajemnou Babišovu snoubenku se zajímají tajné služby
Zdroj: TN.cz / Profimedia

Kdo je tajemná žena, s níž se měl Andrej Babiš mladší seznámit při svém pobytu na Krymu? Podle vyjádření premiéra Andreje Babiše je jeho syn s Ukrajinkou zasnoubený, o ženu se však zajímají české tajné služby a románek pravděpodobně neušel pozornosti ani ruských tajných služeb.

Žena pravděpodobně žije na jihu Ukrajiny v hornickém městě Krivoj Rog. Má mít desetileté dítě a s Andrejem Babišem mladším se seznámila prostřednictvím Petra Protopopova. Premiér Andrej Babiš při rozhovoru na televizi Nova prozradil, že jeho syn je s Ukrajinkou zasnoubený.


O Ukrajinku se ale podle portálu Respekt zajímají české tajné služby, které prý prověřují její vazby a zjišťují, zda o Babišovi nesbírala kompromitující informace. Úřad pro zahraniční styky a informace ale na dotazy TN.cz nereagoval. Podle Deníku N není možné, aby i ruské tajné služby nezaznamenaly příjezd syna českého premiéra do zóny jejich zájmu, jímž se Krym po anexi Ruskem stal. Pravděpodobně věděly také o Babišově přítelkyni.

Související obsah


Babiš mladší se se svou snoubenkou měl podle Petra Protopopova, který Babiše doprovázel během jeho pobytu na Krymu a Ukrajině, seznámit koncem roku 2017. "Tu slečnu mi doporučil můj dobrý přítel, který věděl, že má 10letého syna, že je na ni spolehnutí a tak dále," řekl Protopopov v rozhovoru pro Novinky.cz.


A mezi dvojící se začal rozvíjet vztah. "Neznal jsem detaily, občas mi syn poslal fotografii. Byl jsem šťastný, že si našel syn přítelkyni, kterou má rád. Dokonce se zasnoubili a jsou v pohodě," řekl premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro televizi Nova.


Po odjezdu z Krymu měl Babiš s ženou žít nějakou dobu i v Krivem Rogu na východě Ukrajiny. Je otázkou, jestli se nadále setkávají. Premiér Babiš ale o jejich vztahu mluvil v přítomném čase. "Můj syn je s tou dívkou šťastný," řekl v rozhovoru pro televizi Nova.

Cesty Babiše mladšího po Krymu prověřují také ukrajinské úřady, uvedlo ministerstvo zahraničí Ukrajiny. V tiskové zprávě připomnělo, že Česko podporuje územní celistvost země. Krym obsadili Rusové násilně v roce 2014 a Ukrajina ho nadále považuje za své svrchované území. Vstup na poloostrov bez zvláštního povolení ukrajinské státní migrační služby považuje země za nezákonný.
 

Rozhovor premiéra Andreje Babiše pro televizi Nova:

 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz