Hnutí ANO

Vedení ANO za Babišem stojí. Čeká se na rozhodnutí ČSSD

Širší předsednictvo ANO jednoznačně podpořilo předsedu hnutí a premiéra Andreje Babiše. Demise vlády ani Babišův konec v jejím čele prý není na místě. Při pátečním hlasování o nedůvěře kabinetu očekává ANO hladký průběh a podporu ČSSD.

V úterý večer o současné politické situaci jednalo předsednictvo a výbor hnutí ANO. Podle předsedy poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka se k informacím o údajném únosu Andreje Babiše ml. postavili členové stejně jako předtím poslanecký výbor.

Poslanci Babišova hnutí se i přesto chtějí setkat ještě před páteční schůzí Sněmovny k hlasování o nedůvěře vládě. "Abychom se ještě setkali a potvrdili si stanovisko. Předpokládám, že neprojde návrh na vyslovení nedůvěry, že vláda získá důvěru," sdělil Faltýnek.

Také předseda Sněmovny Radek Vondráček prý nevidí důvod, proč by vláda měla padnout. "Jsem přesvědčen, že hlasování o nedůvěře nebude úspěšné. ČSSD je náš koaliční partner, očekávám podporu současné vlády," prohlásil.

Předsednictvo a grémium ČSSD budou o vládní krizi jednat ve středu. Definitivní slovo by měl mít předseda sociálních demokratů Jan Hamáček, který už dříve uvedl, že v současné chvíli za vládou stojí, protože opozice nemá žádný plán, co dělat po svržení kabinetu.

V úterý premiér vysvětloval nové okolnosti kolem kauzy Čapí hnízdo vedení KSČM. Předseda komunistů Vojtěch Filip pak prohlásil, že poslancům své strany vedení doporučilo hlasovat proti návrhu opozice. I poslanecký klub KSČM se sejde ještě těsně před schůzí Sněmovny.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz