Domácí

Místo pokuty za portréty v hnoji dostal ředitel největší odměnu

Místo pokuty za portréty v hnoji dostal ředitel největší odměnu
Zdroj: Profimedia / facebook

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman, který v říjnu na facebooku napsal školníkovi, aby zahrabal do kompostu portréty prezidenta Miloše Zemana, pokutu nedostane. Místo toho mu Ústecký kraj schválil odměnu ve výši 95 tisíc korun.

V říjnu napsal Bergman v nadsázce veřejný vzkaz svému školníkovi, aby do kompostu zahodil Zemanovy školní portréty. Vedení Ústeckého kraje, který školu zřizuje, naznačovalo, že by Bergman mohl být za svůj příspěvek potrestán, měly se mu strhnout odměny.

Místo pokuty ale krajská rada schválila řediteli půlroční bonus ve výši 95 tisíc korun, informoval web seznamzpravy.cz. Bergman už v roce 2014, kdy prezident použil ve veřejnoprávním médiu několik vulgárních výrazů, nechal sundat Zemanovy portréty ze školních tříd.

Když se situace s prezidentovými vulgarismy opakovala i letos, napsal v humorné nadsázce na sociální síti, že po rozhovoru se Zemanem, který právě slyšel, nařídil školníkovi, ať ty sundané portréty rovnou zahrabe do kompostu. Portréty ale samozřejmě zahrabány nebyly, i nadále leží ve skladu gymnázia.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz