Domácí

Čtvrt milionu pro děti ze školky si ředitelka nechala pro sebe

Čtvrt milionu pro děti ze školky si ředitelka nechala pro sebe
Zdroj: Thinkstockphotos

Dvaatřicetiletá žena z obce na Zlínsku se měla na úkor dětí v mateřské školce obohatit o sto padesát tisíc korun. O dalších osmdesát měla školku vědomě připravit. Hrozí jí až pět let vězení.

Dvaatřicetiletá ředitelka mateřské školky v obci na Zlínsku se podle policie nelegálně obohatila o sto padesát tisíc korun. Od září 2014 až do konce roku 2015 měla dodávat obědy do jiné školky s tím, že si však účtovala pouze polovinu cenu.


Vědomě tím prý školku okradla o osmdesát dva tisíc korun. "Veškeré platby, které za dodanou stravu od odběratele obdržela, si ponechala pro vlastní potřebu, aniž by je vložila do pokladny mateřské školy, která stravu dodávala," uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Dále pak ředitelka měla vystavovat fiktivní faktury na stavební práce provedené v mateřské školce, které však reálně neproběhly. Žena dokonce údajně vybrala z pokladny peníze na zaplacení výletu pro děti, i když už byl výlet dávno uhrazen elektronicky.

A na Vánoce 2015 pak vybrala 20 tisíc korun s tím, že za ně nakoupí vánoční dárky pro děti. Těch se ovšem žáčci nikdy nedočkali. Měla se obohatit o necelých 150 tisíc korun. Celkově tak prý své mateřské školce způsobila škodu za téměř čtvrt milionu korun.

Související obsah

"Za trestné činy zpronevěra a porušení povinnosti při správě cizího majetku hrozí dosud netrestané ženě v případě jejího odsouzení trest odnětí svobody až na pět let," dodala Kozumplíková. Obviněná ředitelka se ke svým prohřeškům však nepřiznala. Policii ani neřekla, na co údajně zpronevěřené peníze použila.

mj, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz