Vánoce 2018

Startují vánoční trhy. V Brně mají obří kolo, v Budějovicích kluziště

Advent nás sice čeká až za týden, ale na náměstích některých měst už přesto odstartovaly vánoční trhy. Začaly například v Brně, Olomouci nebo Českých Budějovicích. Náměstí v Hlučíně zase ozdobil obří vánoční věnec, který se připravoval tři týdny.

Punč, grog nebo svařák. Vůně těchto typicky vánočních nápojů se linuly ze stánků na náměstích některých měst. K tomu neodmyslitelně patří vánoční strom a také koledy. Strom se na Horním náměstí v Olomouci rozsvítil v pátek. Před stánky se tvořily dlouhé fronty.

Vánoční strom stojí už také v Českých Budějovicích, slavnostně jej ale rozsvítí až 1. prosince. Největším lákadlem tamních adventních trhů je ledové kluziště okolo Samsonovy kašny.

V Brně začaly Vánoce v pátek úderem 17. hodiny, kdy se rozsvítil na náměstí Svobody vánoční strom. A první nápor zažilo i ruské kolo, hlavní atrakce Vánoc na Moravském náměstí.

Související obsah

Náměstí v Hlučíně pro změnu ozdobil obří vánoční věnec. Parta nadšenců ho zdobila šest hodin, přípravy ale zabraly tři týdny. "Věnec má 16 metrů a po obvodě 64 metrů. Pracovalo na něm 16 lidí, už šestý rok pořád ti stejní," řekl organizátor akce Josef Hlubek.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze startují 1. prosince a třeba v Liberci o den dříve, tedy v pátek 30. listopadu.

Lukáš Veselý/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz