Domácí

Řidiče trápila ledovka a mlha, silnice navíc pokryje čerstvý sníh

Řidiče trápila ledovka a mlha, silnice navíc pokryje čerstvý sníh
Zdroj: facebook

Česko se ponořilo v neděli ráno do husté mlhy, která místy velmi komplikovala dopravu. Kromě mlhy trápila ráno řidiče také ledovka. Situace na silnicích bude v pondělí a úterý pravděpodobně ještě horší, meteorologové varují před novou sněhovou pokrývkou.

V neděli brzy ráno pokryla velkou část našeho území hustá mlha. Ředitelství silnic a dálnic varovalo také před tvorbou ledovky v Plzeňském a Jihočeském kraji.

Kvůli nepříznivým podmínkám vyjížděli policisté, záchranáři i hasiči během nedělního rána k několika nehodám.

Silnici 19 u obce Míšov uzavřela nehoda dvou osobních aut, ke které policisté, hasiči a záchranáři vyjeli krátce po osmé hodině. Hasiči museli vyprošťovat, silnice byla kvůli zásahu uzavřena několik hodin. Plzeňští záchranáři zasahovali ráno také na silnici 27 u obce Horní Bříza.

Bez zranění se neobešla ani nehoda u Hradčan, kde se srazila dvě auta. Hasiči zraněné řidičce poskytli první pomoc a předali ji záchranářům. "Provedli jsme protipožární opatření a likvidovali únik provozních kapalin sorbentem," uvedli hasiči na svých stránkách.

Jihomoravští hasiči také zasahovali u nehody u Borkovan, kde auto vyletělo do pole a skončilo na střeše. Dvě osoby utrpěly zranění. Další zraněnou řidičku ošetřovali u obce Tvořihráz.

"Ještě není ani poledne a už jsme vyjeli k 6 dopravním nehodám," zveřejnili hasiči Jihomoravského kraje na sociálních sítích.

Související obsah

Sjízdnost silnic se během následujících dní pravděpodobně ještě o něco zhorší. Český hydrometeorologický ústav upozorňuje na to, že během pondělí může napadnout v jižních Čechách, na Vysočině a na severovýchodě našeho území 7 až 20 centimetrů nového sněhu.

V noci na úterý se pak podle ČHMÚ mohou místy tvořit náledí a zmrazky, řidiči by tak měli být extrémně opatrní, aby se vyhnuli nehodám.

klma, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz