Zahraničí

Ruská loď narazila do naší, pak po nás stříleli, tvrdí Ukrajina

Ruská loď narazila do naší, pak po nás stříleli, tvrdí Ukrajina
Zdroj: navy.mil.gov.ua

Ruská loď pohraniční stráže měla v neděli úmyslně narazit do ukrajinského plavidla, které v doprovodu dalších lodí plulo do přístavu Mariupol. Ruská tajná služba FSB naopak tvrdí, že ukrajinské lodě vjely do ruských vod.

V neděli lodě Námořních ozbrojených sil Ukrajiny sestávající ze dvou malých obrněných dělostřeleckých člunů a remorkéru uskutečnily plánovaný transfer z přístavu Oděsa do přístavu Mariupol.

 Ukrajinské námořnictvo tvrdí, že Rusko dokonce mělo zahájilo palbu na lodě u pobřeží Krymu, zasáhnout jedno plavidlo a zranit člena posádky.

"Ruské plavidlo provedlo upřímně agresivní akci proti ukrajinským lodím," uvádí ukrajinské námořnictvo v tiskovém prohlášení. Podle něj ruské plavidlo cíleně najelo do remorkéru a došlo tak k poškození hlavního motoru.

To ale ruská strana odmítá. Podle portálu RT s odvoláním na tajnou službu FSB se jednalo o cílení narušení ruských vod, přičemž lodě měly směřovat ke Kerčskému mostu.

Související obsah

"Skupina lodí Námořnictva ozbrojených sil Ukrajiny pokračuje v postupu k přístavu Mauripol navzdory odporu Ruské federace," zveřejnilo ukrajinské námořnictvo na sociálních sítích.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz