Zahraničí

Ruská loď narazila do naší, pak po nás stříleli, tvrdí Ukrajina

Ruská loď narazila do naší, pak po nás stříleli, tvrdí Ukrajina
Zdroj: navy.mil.gov.ua

Ruská loď pohraniční stráže měla v neděli úmyslně narazit do ukrajinského plavidla, které v doprovodu dalších lodí plulo do přístavu Mariupol. Ruská tajná služba FSB naopak tvrdí, že ukrajinské lodě vjely do ruských vod.

V neděli lodě Námořních ozbrojených sil Ukrajiny sestávající ze dvou malých obrněných dělostřeleckých člunů a remorkéru uskutečnily plánovaný transfer z přístavu Oděsa do přístavu Mariupol.

 Ukrajinské námořnictvo tvrdí, že Rusko dokonce mělo zahájilo palbu na lodě u pobřeží Krymu, zasáhnout jedno plavidlo a zranit člena posádky.

"Ruské plavidlo provedlo upřímně agresivní akci proti ukrajinským lodím," uvádí ukrajinské námořnictvo v tiskovém prohlášení. Podle něj ruské plavidlo cíleně najelo do remorkéru a došlo tak k poškození hlavního motoru.

To ale ruská strana odmítá. Podle portálu RT s odvoláním na tajnou službu FSB se jednalo o cílení narušení ruských vod, přičemž lodě měly směřovat ke Kerčskému mostu.

Související obsah

"Skupina lodí Námořnictva ozbrojených sil Ukrajiny pokračuje v postupu k přístavu Mauripol navzdory odporu Ruské federace," zveřejnilo ukrajinské námořnictvo na sociálních sítích.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz