Domácí

Čekají nás nejhektičtější Vánoce! Fronty budou i na Štědrý den

Podle odborníků nás letos čekají ty nejhektičtější Vánoce za poslední roky, alespoň co se týče nakupování dárků. Výrazně prý totiž stoupl počet těch, kteří jejich nákup nechávají až na poslední chvíli. Fronty v obchodech se tak letos čekají i na Štědrý den.

Každý rok si řada z nás říká, že dárky nakoupí s předstihem, aby pak nemusel stát ty nekonečné fronty. A velká část pak stejně stojí ve frontě a shání dárky na poslední chvíli.

Z regálů pak v posledních hodinách mizí úplně všechno. Na svátky klidu a míru to během nákupní horečky rozhodně nevypadá. Letos prý budou obchody ještě nacpanější.

"Každý rok je to čím dál tím horší. Lidé přijdou a kupují všechno, co je," říká Marie Kolářová, vedoucí obchodu. Prodavačky se shodují, že se nákupy na poslední chvíli týkají spíše mužů. Dodávají také, že smůlu většinou mívají lidé, kteří chtějí den před Štědrým dnem nakoupit poukázky. Ty totiž už bývají vyprodané.

Související obsah

Každý sedmý Čech si na vánoční dárky půjčuje. A každý desátý kvůli tomu končí v exekuci. Splátkové společnosti teď evidují nejvíce žádostí o půjčky z celého roku.

"Před Vánoci si lidé častěji půjčují kvůli hlouposti. Neuvědomují si, že na to nemají, a tak to řeší půjčkami," upozorňuje finanční poradkyně Alena Machovská. Podle ekonomů může za přemíru půjček a následných exekucí hlavně malá finanční gramotnost obyvatel.

Martin Kočárek/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz