Domácí

Mámy zuří! Stály dlouhou frontu do muzea, dovnitř je nepustili

Mámy zuří! Stály dlouhou frontu do muzea, dovnitř je nepustili
Zdroj: TN.cz

Pokud se chcete se svými malými dětmi vydat do nově otevřeného Národního muzea, budete mít nejspíš smůlu. "Zajděte si raději někam jinam," slyšela od ochranky maminka s kočárkem.

O víkendu se dvě maminky s malými dětmi rozhodly vydat do nově zrekonstruovaného Národního muzea. Jenže když s kočárky vystály dlouhou frontu, do muzea se stejně nedostaly. "S kočárkem vás tam nepustíme. V budově není bezbariérový přístup. Jde o vaši bezpečnost a bezpečnost návštěvníků okolo," popisuje slova ochranky jedna s maminek.

"Bohužel, tyto prostory ještě neprošly kolaudací, což je důvod, proč nejsou v tuto chvíli přístupné," vysvětluje mluvčí Národního muzea Kristina Kvapilová. Přístup s kočárky a stejně tak pro vozíčkáře není tedy v současné době možný, zejména kvůli bezpečnostním předpisům. Hned za vstupem je ale vyhrazená místnost, kde si návštěvníci mohou kočárek odložit. Na prohlídku muzea se pak mohou vydat s miminkem v náručí.

Související obsah

"Věc není technického rázu, ale bezpečnostního. V případě krizové situace jako je případný požár, teroristický útok atd. by nebylo možné tyto lidi rychle evakuovat," vysvětluje mluvčí muzea. Informace o absenci bezbariérového přístupu je na stránkách uvedena, ale ne každý si jí musí všimnout. "Určitě bych uvítala lepší informovanost. Informaci jsme se dozvěděli až poté, co jsme vystáli dlouhou frontu,“ dodává rozčílená maminka.

Související obsah

Podle slov vedení muzea je historická budova ve zkušebním provozu a všechny prostory nejsou ještě zkolaudované. Do plného provozu bude uvedena příští rok na jaře. "Od února bude pochopitelně plně bezbariérová a vybavená veškerým potřebným zařízením pro lidi se speciálními potřebami," uzavírá mluvčí.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz