Národní muzeum

Muzeum zdarma láká stovky lidí! V dešti čekají i několik hodin

Muzeum zdarma láká stovky lidí! V dešti čekají i několik hodin
Zdroj: TN.cz

Opravená budova Národního muzea budí velký zájem. Návštěvníky od neodrazuje ani chlad a déšť, lákadlem je naopak vstup zdarma. Před muzeem se tvoří dlouhé fronty, v pondělí odpoledne lidé čekali i několik hodin.

Od nedělního znovuotevření vypadá fronta před Národním muzeem každý den stejně. Lidé tam čekají i hodiny před otevírací dobou a úctyhodná fronta, která se stáčí daleko od vstupu do muzea.

Fronta se téměř nezkracuje ani s přibývajícím časem do 18. hodiny, kdy dovnitř vpouští poslední návštěvníky. Kapacita muzea je 300 lidí a už při tomto počtu se v místnostech s expozicemi nedá plynule procházet a některé chodby jsou ucpané.

Až do konce roku má veřejnost do zrekonstruované hlavní budovy Národního muzea vstup zdarma. Lidé se tedy zřejmě rozhodli této příležitosti využít. Fronty se tvořily už v neděli, kdy bylo muzeum po opravách poprvé otevřeno pro veřejnost.

Zpřístupněna je zatím pouze část interiérů a dvě výstavy. Česko-slovenská/Slovensko-česká výstava mapuje klíčové momenty v dějinách republiky a expozice 2x100 je poctou dvoustému výročí muzea. Další sály, včetně toho populárního s velkou velrybou, se otevřou až v průběhu následujícího roku.

Související obsah

Národní muzeum otevřelo svou historickou budovu po sedmi letech a oprava trvala přes tři roky. Její otevření se konalo u příležitosti oslav 100 let od vzniku Československa, součástí byl velkolepý videomapping na fasádu Muzea.

Podívejte se na záznam videomappingu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz