Domácí

Ministr Ťok léta tajil rozvod. Exmanželka ho žaluje o 15 milionů

Ministr dopravy Dan Ťok čelí žalobě své bývalé manželky. Ta tvrdí, že odklonil peníze, aby se s ní nemusel po rozvodu dělit a požaduje po něm patnáct milionů korun. Ministr však nabízí jako kompenzaci zlomek požadované částky.

Láska manželů Ťokových skončila vleklými tahanicemi o majetek. Ministr se už šest let nedokáže dohodnout se svojí exmanželkou na vypořádání společného jmění. Anna Ťoková po něm soudně vymáhá patnáct milionů korun. Ministr své exmanželce nabízí dva a půl milionu.

"Je to férové vyrovnání? Nezlobte se, nebudu se k tomu vyjadřovat, přijde na to určitě ještě čas," uvedla Anna Ťoková.

Její advokát u soudu argumentoval, že Dan Ťok jako generální ředitel stavební společnosti bral půl milionu korun měsíčně a bývalé ženě se dvěma dětmi tak nabízí ekvivalent pětiměsíčního platu. Ťokovi se rozvedli už v roce 2012, ale dodnes se jejich spor dařilo tajit.
 

Související obsah

"Klientka se za celou dobu žádným způsobem nekontaktovala s médii, takže z toho je zřejmé, že neměla zájem tyto věci řešit veřejně," řekl Martin Štuksa, advokát Anny Ťokové. 

Dohodu obě strany odmítly a teď začíná soudní boj - hned první den líčení zaznělo vážné obvinění. Ťoková žádá soud, aby prozkoumal všechny účty ministra. Je přesvědčená, že po rozvodu odklonil peníze, aby se k nim nedostala. Ministr se k situaci odmítl vyjádřit.

Anna Ťoková podle žaloby objevila ve výpisech podezřelé transakce - pět milionů prý Ťok zaslal na účet svého bývalého zaměstnavatele.

reg/Josef Svoboda, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz