Sníh

Jih Čech zasypaly přívaly sněhu, ochromily i hlavní tah na hranice!

Předpověď meteorologů se naplnila, jih Čech v pondělí vpodvečer zasypal sníh, který přes den padal především ve vyšších polohách. Bílý příval výrazně zkomplikoval dopravu a zastavil provoz například u hraničního přechodu Strážný.

Nejvážnější je v pondělí večer situace na Prachaticku, kde velmi hustě a vytrvale sněží. Podle reportéra TV Nova napadlo do 20. hodiny místy už mezi 15 až 20 centimetry čerstvého sněhu.

Velmi vážná situace je například na silnici číslo 4, která vede právě na zmíněný hraniční přechod Strážný. Ve sněhu uvízla kolona kamionů a silničáři tak důležitý dopravní tah museli uzavřít úplně, aby ho mohli "protáhnout". Podle policejního dopravního servisu tu problémy vydrží až do úterního rána a v pondělí večer tak muži zákona začali odklánět dopravu.

U Prachatic uvízlo na sněhu a ledovce v pondělí odpoledne také několik nákladních aut. U obce Horní Vltavice poblíž Strážného pro změnu jedno z nákladních aut sjelo z části do příkopu a zkomplikovalo průjezd ostatním motoristům.

Související obsah

Podle radarových dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) je v pondělí večer sněžení nejsilnější právě v Jihočeském kraji a částečně zasahuje i do kraje Plzeňského. Podle výstrahy může místy napadnout až 25 centimetrů sněhu.

A bílá pokrývka podle všeho vydrží, chladné počasí má totiž vydržet i v příštích dnech. Mírné oteplení podle předpovědi dorazí až ke konci týdne.

Problémy hlásí už i Moravskoslezský kraj a Zlínský kraj. Na silnici 56 v obcích Frýdland nad Ostravicí, Ostravice, Staré Hamry, Bíká okres Frýdek-Místek a Horní Bečva okres Vsetín se tvoří ledovka. Pro kamiony zde platí zákaz vjezdu. 

pez, Vladimír Hoť, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz