Domácí

Ťok: Peníze jsem nikdy neskrýval! Exmanželka mluví o "odklonu"

Bývalá manželka ministra dopravy Dana Ťoka svého exmanžela podezírá, že před ní odklonil několik milionů korun, aby se o ně při rozvodu nemusel dělit. Ministr dopravy to nejprve odmítal komentovat, v úterý se k obvinění své bývalé ženy pro televizi Nova vyjádřil.

Ťokovi byli manželé pouhé dva roky, děti žádné neměli. Přesto se o majetek tahají dodnes. "Se svou bývalou ženou jsem rozvedený od roku 2012 a žili jsme spolu dva roky v bezdětném manželství. Soud dodnes řeší majetkové vypořádání tohoto vztahu," uvedl Dan Ťok.

Anna Ťoková po svém bývalém manželovi soudně vymáhá 15 milionů korun a navíc se před soudem vytasila s obviněním, že před ní současný ministr dopravy peníze odklonil. Například na účet svého bývalého zaměstnavatele - velké stavební firmy. Ta se k tomu včera vyjádřit odmítla, protože prý potřebovala informaci ověřit.

Související obsah

Společnosti Skanska se zatím nepodařilo zjistit, proč jim ministr dopravy posílal na účet pět milionů. "Za nás žádné oficiální stanovisko nemáme, obraťte se prosím na pana Ťoka, ten vám ho poskytne," řekla mluvčí Skansky Tereza Mitošinková. 

Ministr dopravy veškerá obvinění své bývalé ženy v mailu odmítl. "Žádné peníze jsem nikdy neskrýval, po nějakou dobu jsem využíval nabídky lépe úročeného zaměstnaneckého účtu tak, jako jiní zaměstnanci firmy. Peníze tedy nikam nezmizely, soud rozhoduje o tom, jaká část z nich připadne mé bývalé ženě. Veškeré své majetkové poměry transparentně zveřejňuji podle zákona o střetu zájmů," napsal Ťok.

Podle veřejně dostupného majetkového přiznání Dan Ťok vlastní byt v Praze v hodnotě deseti milionů, nebytový prostor za půl milionu, má necelé čtyři miliony na účtech a nějaké investice v cenných papírech. Nesplacené půjčky žádné.

Soud o majetek exmanželů Ťokových pokračuje v únoru - a mezitím se soudkyně rozhodne, zda bude chtít nahlédnout i do výpisů z účtů ministra dopravy. "Nezlobte se, já se k tomu nebudu vyjadřovat," řekla Anna Ťoková.

Tahanice o majetek při rozvodech nejsou u politiků ničím neobvyklým. Nedávno například obvinila Petra Paroubková svého exmanžela, že mu na účet chodily nelegální miliony. Policie ale případ odložila.

reg/Bára Divišová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz