Donald Trump

Trump se znovu sejde s Kimem. Vzkázal mu překvapivá slova

Trump se znovu sejde s Kimem. Vzkázal mu překvapivá slova
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Donald Trump se znovu sejde se severokorejských diktátorem Kim Čong-unem. Kimovi prý také vzkázal, že ho má rád a splní mu jeho přání.

Severokorejskému vůdci by měl Trumpův vzkaz předat prezident Jižní Koreje Mun Če-in. "Prezident Trump mě požádal, abych vyřídil jeho vzkazy: že předsedu Kim Čong-una vidí jako přítele a má ho rád," uvedl při návratu ze summitu G20 Mun.

Americký prezident chce také podle Muna "splnit Kimova přání". "(Trump) doufá, že společně realizují jejich dohodu z červnového summitu v Singapuru a že předsedovi Kim Čong-unovi dá, co chce," citoval Muna portál Time.

Trump při odletu z jednání G20 oznámil, že se s Kim Čong-unem znovu sejde. Termín schůzky se plánuje na leden nebo únor příštího roku, místo zatím není známo. "Skvěle si rozumíme. Máme dobrý vztah," prohlásil americký prezident na Kimovu adresu.

Související obsah

Trump a Kim se v červnu sešli úplně poprvé, na historickém summitu se zavázali k denuklearizaci a míru na Korejském poloostrově. Dokument, který podepsali, ale neobsahoval žádné konkrétní závazky.

Podívejte se na archivní reportáž TV Nova:

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz