George Bush starší

Smutné loučení: Asistenční pes Sully střežil rakev Bushe staršího

Svět obletěl dojemný snímek, na kterém oblíbený asistenční pes George Bushe staršího smutně leží u jeho rakve. Sully, jak se labrador jmenuje, žil se zesnulým prezidentem od smrti bývalé první dámy.

„Mise dokončena,“ napsal na Twitter tiskový mluvčí bývalého prezidenta k fotografii Sullyho ležícího u rakve George Bushe staršího. Asistenční pes pomáhal zesnulému prezidentovi od dubna tohoto roku, kdy zemřela Bushova manželka Barbara. Bush starší byl totiž v posledních letech svého života upoután na invalidní vozík.

Podle informací amerického deníku USA Today letěl dokonce v pondělí Sully s prezidentovým tělem do Washingtonu, kde se bude konat pohřeb.

Sully je pojmenován po bývalém pilotovi Chesleyem B. „Sullym“ Sullenbergerovi III., který se proslavil tím, že zvládl v roce 2009 přistát s dopravním letadlem na řece Hudson a zachránil 155 cestujících na palubě.

Pes pomáhal prezidentovi například s otevíráním dveří, voláním o pomoc nebo zvedáním spadlých předmětů. Teď ale Sullyho čeká nová mise. Bude pomáhat válečným veteránům v národním vojenském lékařském centru Waltera Reeda.

Labrador měl dokonce svůj vlastní profil na Instagramu. Že byl ale Sully součástí prezidentova života dokazují také ponožky s jeho podobiznou, které si George Bush starší nechal vyrobit.

Bývalý prezident Spojených států George Bush starší zemřel ve věku 94 let zemřel v pátek krátce po 22. hodině místního času. Úřad zastával v letech 1989 až 1993. Byl prvním americkým prezidentem, který přijel po revoluci do Československa, a to přesně rok po listopadových událostech.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz