žebříček

Zpěváci poráží politiky. Kdo jsou nejvlivnější lidé na Twitteru

Blížící se konec roku tradičně přináší různé bilance a hodnocení předchozích měsíců. Sociální sítě nejsou výjimkou. Nejvlivnější ženou na Twitteru se stala zpěvačka Taylor Swift. A to přesto, že nebyla příliš aktivní.

V žebříčcích nejvlivnějších lidí internetu letos oblíbení zpěváci a herci zvítězili nad mocnými politiky. Nejvlivnější ženou sociální sítě Twitter se totiž stala zpěvačka Taylor Swift.

Její desky se prodávají po milionech, má deset cen Grammy a její koncerty jsou narvané k prasknutí. Svým posledním turné osmadvacetiletá Taylor Swift překonala Rolling Stones. S více než dvěma miliony prodaných lístků ve Spojených státech vydělala v přepočtu přes 6 miliard korun.

Není divu, že se veleúspěšná americká zpěvačka Taylor Swift nemusí moc snažit, aby si udržela fanoušky na sociálních sítích. K tomu, aby se stala nejvlivnější osobností na Twitteru roku 2018 jí stačilo třináct vlastních příspěvků. "Ahoj lidi, zkouším na turné a chci vám říct, že právě na Spotify vychází klip k Delicate. Tak si ho pusťte," zní jeden z jejich příspěvků.

Související obsah

Taylor Swift na Twitteru sleduje přes 84 milionů lidí. Zpěvačka Katy Perry má ještě o dvacet milionů fanoušků víc . I tak ji ale Swift v průzkumu vlivu převálcovala.

Za nejvlivnějšího muže planety se často označuje prezident Spojených států. Na Twitteru to ale podle průzkumů neplatí. Donald Trump je v žebříčku mezi muži až na druhém místě. Mocného politika předběhl Liam Payne, který se proslavil v kapele One Direction.

V žebříčku dvaceti nejvlivnějších mužů a žen byste mezi hvězdami showbusinessu našli jen dva politiky. Kromě Donalda Trumpa také Baracka Obamu, který mezi muži obsadil čtvrtou příčku.

pan, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz