Zahraničí

Vánoční strom v Římě se zase nepovedl, je to opelichané koště

Vánoce se rychle blíží a na mnoha místech po celém světě se na velkých náměstích začínají objevovat vánoční stromy. Obyvatelé Říma žádali po dvou letech patálií decentní symbol Vánoc,vypadá to ale, že se opět nedočkají. Strom nicméně ještě čekají velké změny.

Dlouho očekávaný vánoční strom konečně dorazil do Říma a, jak už se víceméně stává zvykem, věci opět nedopadly podle očekávání obyvatel italského velkoměsta.

Strom, který v pondělí pracovníci města vyložili z nákladního auta na náměstí Piazza Venezia, by totiž mohl trumfnout i legendárního předchůdce přezdívaného Spelacchio, chybí mu totiž téměř polovina větví.

Ve chvílích, kdy byl strom na náměstí stavěn, pořvávali kolemjdoucí "ciarisémo", což podle portálu Thelocal znamená "Máme to tu zase".

I tento nepříliš povedený vánoční strom již získal na sociálních sítích přezdívku, říkají mu Spezzacchio (zlomený). Společnost, která strom přivezla, uvedla, že byly některé větve uřezány kvůli transportu a budou ke stromu opět přidělány.

Strom je 20 metrů vysoký a má ho zdobit až 60 tisíc světýlek, výsledek tak nemusí být úplně katastrofální.

Související obsah

Už loni záběry vypelichaného stromu, který byl přivezen do Říma, obletěly svět. Spelacchio je ale také pouze nástupcem. V roce 2016 byl vánoční strom na náměstí Piazza Venezia vyhlášen nejošklivějším stromem světa, uvádí TheLocal.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz