Dvojčata

Sestry (15) jsou na pokraji smrti. Řekli jim, aby ještě zhubly

Sestry (15) jsou na pokraji smrti. Řekli jim, aby ještě zhubly
Zdroj: Profimedia

Rusky Máša a Dáša Ledenevovy bojují kvůli anorexii v nemocnici o život. V modelingové škole jim údajně řekli, aby ještě více zhubly. Máša váží 40 kilo, Dáša o čtyři méně. Na jejich příběh upozornila modelka, která sama překonala anorexii.

Dvojčatům podle modelky Marie Kochnové nechtěl nikdo pomoct, a když je objevila, jen ležela doma a pomalu umírala. Předtím strávily 15leté dívky tři dny v kómatu v nemocnici. Když se ale probraly, lékaři je podle portálu Daily Mail poslali domů.

Maria proto na sociální síti, kde na podobné případy poruchy příjmu potravy upozorňuje, zveřejnila zoufalou žádost o lékařskou pomoc. V reakci na její výzvu se dostaly dívky do nemocnice v Moskvě, asi 400 kilometrů od rodného Lipetsku.

V té době vážila Dáša 36 kilo, její sestra Máša 40 kilo. "Máša se může postavit, ale Dáša jen leží a nemůže ani zvednout hlavu. Nikdo jim nechce pomoct, jejich matka to zkoušela všude, všechny nemocnice je ale odmítaly," popsala Maria.

Dáša prý byla vždy hubenější než Máša, oběma ale poradci v modelingové škole doporučili zhubnout ještě pět kilo z tehdejších 50. "Dívky začaly držet dietu, nejedly po páté večer a jedly jen napařovanou zeleninu. Postupně snižovaly své porce," dodala Maria.

Matka dvojčat dokonce dala výpověď, aby se o dcery mohla starat. Sama na to ale nestačila. Doktoři v moskevské nemocnici byli šokovaní. "Chceme je zachránit ze stavu, kdy se jejich srdce může kdykoliv zastavit," uvedl lékař pro televizní stanici Moscow24.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Eva Burešová otevřeně o anorexii: Vážila jen 46 kilo!

Kristina (26) váží pouhých 17 kilo! Nemůže se ani hýbat. FOTO

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dvojčata

Důležité Události

Píše se na Deník.cz