Domácí

Slepce měl řidič vézt na kapotě skoro kilometr, hrozila mu smrt

U okresního soudu ve Znojmě ve středu pokračovalo líčení s řidičem, který podle obžaloby po konfliktu zrcátkem zachytil nevidomého muže a pak ho skoro kilometr vezl na kapotě. Slepec naštěstí přežil. Pachatel je souzen za pokus o těžké ublížení na zdraví.

U soudu ve středu vypovídali jako svědci dva synové nevidomého muže. Ti popsali konflikt, který se odehrál před domem jejich otce v obci Miroslav na Znojemsku.

Ten se hádal s bývalou manželkou, která seděla v autě s přítelem. Ten se rozjel a zachytil slepce pravým zrcátkem.

Cukrovkář, který přišel o zrak před patnácti lety, se chytil střešního držáku a podařilo se mu převalit se na kapotu a přední sklo. Pak se auto rozjelo a postupně nabralo rychlost až 50 kilometrů v hodině.

Řidič se ho přitom snažil z kapoty setřást prudkým brzděním a následnými rozjezdy. Slepý muž se řidiče snažil zastavit boucháním na přední sklo, které při tom rozbil.

Související obsah

Zběsilá jízda skončila po necelém kilometru u kostela, kde měl slepce řidič napadnout pěstmi. Slepec si z otřesného zážitku naštěstí odnesl jen tržné rány, pohmožděniny a psychický šok. Podle znalců mu přitom hrozila vážná až smrtelná zranění.

Obhajoba však ve středu navrhla zpracovat znalecký posudek v oboru biomechaniky, který by měl objasnit, jak se poškozený na kapotu vůbec dostal a jak probíhala jízda. Líčení proto bylo odročeno na neurčito. Obžalovanému hrozí za pokus o těžké ublížení na zdraví až 10 let ve vězení.
 

Ondřej Požár / klma, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz