Domácí

Tragický úraz: Muži zbývalo naložit poslední vůz, zemřel pod strojem

Smrtelný pracovní úraz se stal ve čtvrtek vpodvečer u Stéblové na Pardubicku. Muž z nákladního vozu pomocí plošiny skládal automobily, zařízení ho ale zmáčklo a na místě zabilo. Kriminalisté nevyloučili, že by se mohlo jednat o technickou závadu.

Vrtulník stoupá strmě k nebi a na jeho palubě je ale jen posádka. Pacienta, za kterým stroj spěchal, se nepodařilo oživit. Bylo mu 42 let. "Bohužel lékař záchranné služby konstatoval smrt," uvedl velitel zásahu Jakub Nezval.

Podle kriminalistů měl muž skládat automobily pomocí plošiny. Zbýval mu poslední vůz, jenže se najednou něco pokazilo. Když se měl řidič podívat, co se stalo, zařízení se nečekaně zřítilo k zemi.

Byl pod plošinou zaklíněný celým tělem. Hasiči dorazili do několika minut. Do té doby nebylo v lidských silách se železem hnout. "Jsme museli použít oba rozpínaky, hydraulické válce, abychom ho mohli dostat ven," doplnil Nezval.

Související obsah

Kriminálka pak na místě zůstala několik hodin. "Není vyloučena technická závada a kriminalisté zjišťují, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce," vysvětlila mluvčí policie Eva Maturová.

Vůz skončil na policejním dvoře a ještě večer vyšetřovatelé rozhodli, že ho musí prohlédnout i soudní znalec.
 

Petr Brzek/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz