Domácí

Druhá tragédie ve stejné firmě: Muže chytil stroj na míchání barev

Už druhý pracovní úraz za necelé tři měsíce, který skončil smrtí, řeší ve společnosti Colorlak poblíž Uherského Hradiště. Mladý muž podlehl vážným zraněním, která utrpěl při práci se strojem na míchání barev.

Mladého zaměstnance (†21) firmy Colorlak, velmi vážně zranilo zařízení na míchání barev. Podle svědků ho měl stroj zachytit a následně s ním smýkat.

S mnohočetnými těžkými zraněními ho záchranáři převezli ze Starého Města u Uherského Hradiště do Krajské nemocnice ve Zlíně, kde ho okamžitě operovali.

Přestože lékaři pro jeho záchranu udělali co mohli, jeho stav byl kritický. Po necelých dvou dnech od události svůj boj o život prohrál. Ve společnosti, která je největším výrobcem nátěrových hmot v Česku, se jedná už o druhý smrtelný pracovní úraz za poslední tři měsíce.

Související obsah

Na konci června tam vypukl požár ve stáčírně laků a ředidel, při němž se zranili čtyři pracovníci. Mladá žena utrpěla velmi vážné popáleniny na 95 procentech těla a musela být přepravena na specializované pracoviště brněnské nemocnice. Tam i přes veškerou snahu lékařů druhý den zemřela.

Škodu, kterou plameny napáchaly, firma odhadla na více než pět milionů korun.
 

Zdeněk Čík/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz