Zahraničí

Britové znovu prověří několik úmrtí spojovaných s Ruskem

Britové znovu prověří několik úmrtí spojovaných s Ruskem
Zdroj: Profimedia

Detektivové, kteří vyšetřují otravu dvojitého agenta Sergeje Skripala, mají podle britských The Sunday Times znovu prověřovat dvě další úmrtí spojovaná s Moskvou. Mělo k nim dojít ve stejnou dobu, kdy měli na britské území vycestovat agenti ruské zpravodajské služby GRU.

Smrt skotského magnáta Scota Younga, který 8. prosince 2014 zemřel po pádu z okna bytu v Marylebone, provází nejasnosti. Young měl podle trpět před smrtí bipolární poruchou a být pod velkým stresem kvůli rozvodu a vězení.

Před smrtí měl také ve velkém užívat alkohol a drogy. Americký zpravodajský portál BuzzFeed v roce 2017 přinesl reportáž "Od Ruska s krví" (From Russia with blood), podle které americké zpravodajské služby spojují smrt 14 lidí, Scot Young měl být jedním z nich, s Ruskem. Británie ale měla všechny případy uzavřít.

Young byl podle reportáže neustále ve stínu ruských služeb kvůli spolupráci s kritikem Kremlu Borisem Berezovským. I jeho bývalá manželka tvrdila, že byl zavražděn.

Související obsah

Podle Sunday Times se nyní mají vyšetřovatelé, kteří mají na starost otravu dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, zabývat i úmrtím Younga a Alexandra Perepiličněva, který se snažil rozkrýt podvod ruských úředníků za 230 milionů dolarů.

Oba případy mají být podle Sunday Times přehodnoceny na "podezřelé" a znovu se tak rozjede vyšetřování a výslechy.

Na reportáž TV Nova o kauze týkající se otravy Sergeje Skripala a jeho dcery se můžete podívat zde:

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz