Domácí

Lyžařská sezóna začíná! Inspekce varuje před nepoctivými skiareály

Lyžařská sezóna začíná! Inspekce varuje před nepoctivými skiareály

Pokud se chystáte v zimě na hory, měli byste si podle České obchodní inspekce (ČOI) dát pozor na nepoctivé prodejce v horských střediscích. Během kontrol, které prováděla inspekce v loňské sezóně, zjistila, že střediska neposkytovala správné informace o cenách služeb a produktů a nedodržovala poctivost při prodeji.

Kontroly prováděla obchodní inspekce od začátku listopadu 2017 do konce března 2018. Celkem provedla 365 kontrol poskytování služeb a nabídky a prodeje výrobků. Právní předpisy byly porušeny ve 131 případech, tedy 35,9 %.

Inspekce zjistila, že v 84 případech obchodníci nedodrželi poctivost prodeje a ve 42 případech prodávající řádně neseznámil spotřebitele s cenou nabízených výrobků a poskytovaných služeb.

Související obsah

V 11 případech prodejci porušili také zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. "Prodejce neumístil text zákazu prodeje tabákových a podobných výrobků a text zákazu prodeje alkoholických nápojů," uvedl Jiří Fröhlich, tiskový mluvčí ČOI.

ČOI uložila celkem 116 pokut v hodnotě 294 000 Kč. "Dále vydala zákaz používání na 25 kusů měřidel a 38 kusů výrobků, které nesplňovaly požadavky zvláštních právních předpisů," doplnil Fröhlich.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz