úklid

Nestíháte před svátky uklidit? S těmito triky to bude za pár minut!

Nestíháte před svátky uklidit? S těmito triky to bude za pár minut!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Úklidem domácnosti před Vánoci lidé stráví průměrně tři hodiny. Pokud ale nestíháte nebo potřebujete uklidit před neohlášenou návštěvou, máme pro vás několik tipů. Úklid vás pak vyjde jen na půl hodiny.

Nakoupit a zabalit dárky, připravit cukroví a jídlo, rozeslat vánoční pohledy... Před Vánoci seznam úkolů jen narůstá a úklid na něm zaujímá čelní příčku. Podle britského portálu Daily Mail stráví člověk průměrně tři hodiny úklidem domácnosti, někteří až hodin pět.

Času je ale před svátky málo, a tak se právě v této době hodí pár triků, jak úklid urychlit. Rady se vám budou hodit také v případě, kdy se dostaví na poslední chvíli ohlášená návštěva nebo se staví přátelé na skleničku. S těmito tipy zvládnete uklidit za půl hodiny.

Zaměřte se na viditelná místa a ta, která přirozeně přitahují pozornost. Začněte s čistěním oken, zrcadel a televizních obrazovek. Pokud nebudete mít čas úkli dokončit, aspoň to nejdůležitější už bude hotové.

Namísto vysavače vezměte na polštáře, křesla nebo pohovku čistící váleček. Mějte vždy jeden po ruce, abyste odstranili prach nebo chlup a nemuseli pokaždé vytahovat vysavač. Skvrnu na gauči můžete zakrýt dekou či potahem s vánočními motivy.

Související obsah

Podobně jako váleček si držte v dosahu také vlhčené ubrousky. Když půjdete kolem, můžete si vždy jeden vzít a setřít povrch, který to zrovna potřebuje. Na větší úklid a stírání prachu používejte utěrky z mikrovlákna, které nečistoty nejlépe zachytí.

Pomozte si surovinami, které máte doma. Citrony rozřízněte napůl a část vymačkejte do misky, kterou ohřejte pár minut v mikrovlnce. Nejen že troubu přirozeně vyčistí, ale také krásně provoní celý dům. Pokud vám došel čistící prostředek, můžete zase použít ocet.

A nejdůležitější je, aby vás úklid bavil a nestal se jen otravnou povinností, která se musí do Vánoc stihnout. Zkuste si sestavit seznam tanečních písniček, které si k uklízení budete pouštět. Uvidíte, že všechno hned půjde snadněji.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz