Sepse

Ženu poslali domů se zápalem plic. Pak přišla o nohy a ruku!

Ženu poslali domů se zápalem plic. Pak přišla o nohy a ruku!
Zdroj: facebook

Matce sedmi dětí lékaři diagnostikovali zápal plic a poslali ji domů s antibiotiky. Za pár hodin se jí ale přitížilo natolik, že musela znovu do nemocnice. Trpěla sepsí a do končetin jí neproudila krev. Chirurgové jí proto museli amputovat obě nohy a jednu ruku.

Tamara Impellizzeriová vedla normální život se svou početnou rodinou v Sydney. Během jediného dne se jí ale celý svět převrátil vzhůru nohama, když zjistila, že má vzácnou, ale smrtelnou chorobu. O jejím příběhu informuje portál Daily Mail.

"Byla jsem šťastná, pořád jsem někde běhala. Nic mě nemohlo zastavit. Měla jsem sedm dětí, kolem kterých jsem běhat musela. Neměla jsem čas na to, abych byla nemocná. Když jsem byla, oklepala jsem se a pokračovala," popsala Tamara.

V květnu se ale začaly kupit zdravotní potíže, proto zajela do nemocnice na ambulantní vyšetření. Lékaři jí předepsali antibiotika a poslali ji domů. Poté jí ale začaly selhávat plíce a další orgány. Lékaři zjistili, že má 42letá žena sepsi, lidově otravu krve.

 

V nemocnici Tamaru uvedli do umělého spánku. Když se probrala, všimla si, že jí černají prsty na nohou a na ruce. "Měla jsem ruku černou až po loket, nohy po kolena. Zdálo se mi hodně nočních můr, kde jsem hořela a nemohla se dostat ven," uvedla starostlivá máma.

Související obsah

Prsty Tamaře černaly, protože v nich neobíhala krev. Lékaři jí museli amputovat obě nohy pod koleny a ruku nad zápěstím, aby jí zachránili život. I přesto si prý užívá svého života a radostí, které jí přinášejí děti a manžel, s nímž je už přes 27 let.

"Vím, že vždycky stál za mnou, aby mě chránil, ale tohle je něco, co mu nikdy nezapomenu - že se mnou zůstal," prohlásila Tamara, která se teď učí chodit s protézami a doufá, že bude moci Vánoce strávit s rodinou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz