Pyramida

Turisté si užili na pyramidě v Gíze! Ministerstvo už zatklo dva lidi

Turisté si užili na pyramidě v Gíze! Ministerstvo už zatklo dva lidi
Zdroj: Twitter

Egyptské ministerstvo vnitra oznámilo, že policie zadržela dva lidi, kteří měli před týdnem pomoci turistům vyšplhat na Cheopsovu pyramidu v Gíze. Pár se pak na pyramidě vyfotil přímo při sexu a fotky zveřejnil na sociálních sítích.

Policisté zatkli pracovníka archeologického naleziště, kterého měl dánský fotograf Andreas Hvid podplatit asi 4000 egyptských liber (v přepočtu asi 5000 korun). V areálu pomáhá s přepravou turistů na velbloudech. Informoval o tom portál Egypt Today.

Další zadrženou je žena, která měla Hvida a jeho společnici po internetu kontaktovat a pomoci vše zařídit. Ministerstvo vnitra ustanovilo kvůli vyšetřování speciální tým. Výstup na pyramidy je přísně zakázán a celý areál střeží několik pracovníků ostrahy.

I přesto se podle fotek a videa zveřejněných na sociálních sítích turistům podařilo na Cheopsovu pyramidu vylézt. Na vrcholu ještě předváděli sexuální akt, což Egypťany pobouřilo o to víc. Považují to za znesvěcení národní památky.

Související obsah

Hvid s partnerkou vystoupal na pyramidu v Gíze na konci listopadu. Poté uvedl, že se to povedlo až na potřetí - při prvním pokusu nedokázali přemluvit pracovníky naleziště, při druhém byli přistiženi na cestě na vrchol. Po krátkém výslechu je propustili.

Fotograf prý toužil po originálním snímku a výstup na Cheopsovu pyramidu byl vždy jeho snem. S kamarádkou prý ale sex na vrcholu neměl, při focení "jen" byli nazí. V rozhovoru pro dánský deník také řekl, že do Egypta v nejbližší době nejspíš nepojede.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pyramida

Důležité Události

Píše se na Deník.cz