Finanční správa

Máte doplatit daně? Pozor! Místo berňáku píší lidem podvodníci

Máte doplatit daně? Pozor! Místo berňáku píší lidem podvodníci
Zdroj: Profimedia

Finanční správa varuje před podvodníky, kteří jménem finančních úřadů rozesílají e-maily, jejichž adresáty vyzývají k uhrazení nedoplatků daní. Podvodné zprávy se šíří v Plzeňském kraji.

"E-mail vypadá jako upozornění finančního úřadu na daňový nedoplatek. Dlužník je vyzýván, aby částku uhradil na uvedený bankovní účet, který však v žádném případě není účtem finančního úřadu," upozorňuje mluvčí finanční správy Petr Habáň.

Na věrohodnosti zprávám přidává to, že jsou podepsané jmény ředitelů finančních úřadů - Bohdana Kaprála a Jaromíra Lepiče. Podvodné maily chodí z adresy podatelna@fsmfcr.cz.

Znění podvodné zprávy: 

"Vážený pane,

na základě zpětného auditu daňových povinností pro daně z příjmu z podnikatelské činnosti za období 2015-2017 jsme zjistili, že u Vás evidujeme daňový nedoplatek ve výši (po zaokrouhlení) 23 567 Kč. Dále jsme Vám museli vypočítat penále ve výši (po zaokrouhlení) 9 670 Kč.


Tyto penále nám zákon 586/1992 Sb. umožňuje prominout, pokud svůj daňový nedoplatek uhradíte do 5 pracovních dnů od obdržení této výzvy na účet 670100-2211214278/6210.“

Související obsah

"Upozorňujeme, že se nejedná o zprávy rozesílané Finanční správou, oficiální doména Finanční správy má tvar: ...@fs.mfcr.cz. Veškeré účty Finanční správy jsou vždy u ČNB s kódem banky 0710," doplnil Habáň.

Přehled čísel účtů Finanční správy je možné zkontrolovat v tomto odkazu.

pez, TN.cz

K tématu Finanční správa

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz