Štrasburk

Před střelcem se snažil ochránit druhé! Zemřel v nemocnici

Před střelcem se snažil ochránit druhé! Zemřel v nemocnici
Zdroj: ČTK

Pátá oběť střelby ve francouzském Štrasburku, šestatřicetiletý Bartosz Orent-Niedzielski původem z Polska, se podle všeho pokoušel střelci zabránit v dalším vraždění. Devětadvacetiletý Chérif Chekkatt jej však zasáhl do hlavy.

Orent-Niedzielski žil ve Štrasburku a pracoval jako novinář a u Evropského parlamentu. Podle některých zpráv na střelce zaútočil a snažil se mu zabránit ve vstupu do zaplněného klubu, čímž pravděpodobně zabránil dalším úmrtím. V neděli večer zemřel v nemocnici. Informovala o tom agentura AP.

Bartosz Orent-Niedzielski:


“Znal jsem jej jen od vidění. Jsem šokován. Neuvědomil jsem si, že to právě on byl tím smrtelně raněným, který se snažil ochránit další lidi. Čest jeho památce,“ napsal v pondělí ráno na svůj twitter polský prezident Andrzej Duda.


Chekkatt ve Štrasburku zaútočil v úterý 11. prosince. Na vánočních trzích začal střílet do davu. Tři lidé zemřeli na místě, dva další včetně Orenta-Niedzielského v nemocnici. Deset lidí bylo zraněných. Chekkatta zastřelili policisté ve čtvrtek večer.

Související obsah

Podívejte se na reportáž televize Nova o zastřelení útočníka ze Štrasburku:


 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz