Konference

EU chce pozvednout byznys v Africe. Má zmírnit migrační vlnu

Premiér Andrej Babiš je ve Vídni, kde se v úterý zúčastní fóra Evropa–Afrika. Plánované setkání evropských a afrických lídrů s podnikateli má pomoci otevřít nové trhy.

Letošní fórum Evropa–Afrika se zaměří hlavně na hospodářskou spolupráci v oblasti digitalizace a inovací. Podle řady evropských politiků právě pozvednutí ekonomiky afrických států zmírní migrační tok do Evropy. Z těchto afrických států totiž lidé utíkají nejen před válkou, ale i před chudobou a špatnou životní úrovní.

"My jsme to diskutovali na Evropské radě, předseda komise má představu, jakým způsobem investovat. Jedna věc je nějaké společné fondy, které tvoříme a které potom ty peníze používáme na projekty i kvůli zastavení legální migrace," řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Premiéra do Vídně doprovází asi desítka českých podnikatelů. Právě obchodu je na fóru Evropa–Afrika věnována velká pozornost. Do Vídně dorazilo přes tisíc zástupců z 63 zemí světa. Své zastoupení tam budou mít nejen evropské a africké globální společnosti, ale i inovativní firmy a začínající start-upové společnosti.

Letošní fórum hostí Rakousko, pro které jde o poslední větší akci před koncem předsednictví země v Evropské unii.
 

pan, Darja Stomatová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz