Vražda

Dvě studentky našli v horách mrtvé. Čtyři muži jsou podezřelí z vraždy

Dvě studentky našli v horách mrtvé. Čtyři muži jsou podezřelí z vraždy
Zdroj: facebook

Dvě turistky ze Skandinávie byly nalezeny mrtvé v marockém pohoří Vysoký Atlas. Těla byla objevena zhruba deset kilometrů od vesnice Imlil. Podle některých informací měly oddělené hlavy od těla. Policie už zadržela tři podezřelé.

Jedna z obětí byla identifikována jako Louisa Vesterager Jespersen (†24) z Dánska. Druhou obětí je Maren Ueland (†28) z Norska. "Ženy byly nalezeny v odlehlé horské oblasti šest mil od vesnice Imlil," řekl marocký ministr vnitra.

Údajný svědek prozradil televizi Sky news, že dívky měly oddělené hlavy od těla. Marocké ministerstvo vnitra však ve svém prohlášení uvedlo jen to, že měly bodnořezné rány na krku.

Matka mrtvé Louisy se zhroutila. "Někdo zazvonil u dveří a když jsem vyšla ven a uviděla dva policisty, bylo mi jasné, co se stalo," popsala dánskému portálu BK své pocity Helle Jespersenová. Policisté jí dále oznámili, že nyní čekají na konečnou pitvu a oficiální informace od marockých úřadů.

Helle Jespersenová doufá, že násilníka či násilníky vypátrají, přílišné naděje si však nedělá. Policie případ vyšetřuje jako trestný čin vraždy.

Deset kilometrů od místa činu zachytily bezpečnostní kamery trojici podezřelých mužů. Jednoho z nich policie zatkla v pondělí v marockém Marakéši. Další dva byli zatčeni v úterý.

Podle úřadů se ale na vraždě podíleli čtyři lidé. "Podezřelý zatčený v pondělí sdělil, že se na vraždě podíleli další tři. Policie po všech pátrá. Pravděpodobně budou do 24 hodin dopadeni,“ oznámily podle norského deníku VG úřady.

Zda se jednalo o členy zločinecké organizace a zda bylo zabíjení dopředu naplánované je nyní předmětem vyšetřování. Ve hře zůstává i možnost, že mohlo jít o útok motivovaný extremismem nebo terorismem.

Související obsah

Pohoří Vysoký Atlas je oblíbenou destinací pro pěší turistiku, kam každý rok zavítají desítky tisíc návštěvníků. Vesnice Imlil je považována za výchozí bod k výstupu na nejvyšší horu severní Afriky Džabal Tubkal.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz