Seno

Za seno a slámu se platí zlatem. Zloději ukradli hned šest tun!

Seno a sláma se stávají v Česku po velmi suchém létu vzácným zbožím. Někteří zemědělci už dokonce kvůli nedostatku krmiva raději posílají zvířata předčasně na jatka. Množí se také krádeže sena. Jeden z takových případů teď objasnili kriminalisté na Rychnovsku.

Sedmnáct 350 kilogramových balíků sena zmizelo z hospodářského stavení nedaleko Českého Meziříčí. Majitelka koně je měla uskladněné u muže a ženy, kteří tam bydlí. Podle policistů je ale právě oni ukradli a prodali přes internet.

“Muži i ženě hrozí za přečin krádeže až dvouleté vězení, majitelce koně způsobili škodu přes 24 000 korun,“ řekla mluvčí policie Lenka Burýšková. Podobné případy už od suchého léta plní kriminalistické statistiky. Krade se podestýlka i balíky sena. Někteří majitelé luk přišli dokonce o ještě neposečenou trávu.

Související obsah


Vloni stál balík sena 500 až 600 korun, letos na podzim se už prodával třikrát dráž. Ovšem jen když máte štěstí a seno vůbec seženete. Mnoho zemědělců tak řešilo dilema. Buď nechat zvířata zabřeznout a muset jim zajistit na zimu podestýlku a krmení, nebo je prodat na jatka.


Seno a sláma jsou tak letos velmi cenným artiklem. Nejúspěšnější byli zloději na podzim, kdy ještě leželo seno na loukách. Jak se ale přesvědčila majitelka koně z Rychnovska, v bezpečí krmivo a podestýlka nejsou ani za plotem nebo ve stodole.

Podívejte se na vánoční reportáž o nadílce, kterou dostala zvířátka v pražské zoo:


 

Filip Pultar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz