Papež

Vydejte se spravedlnosti, vyzval papež kněží zneužívající děti

Vydejte se spravedlnosti, vyzval papež kněží zneužívající děti
Zdroj: ČTK

Papež František vyzval kněží, kteří zneužili nezletilé děti, aby se vydali světské spravedlnosti a připravili se na "boží soud". Jde o nejdůraznější slova, které hlava římsakokatolické církve uvedla od doby, kdy vypukl skandál se zneužíváním dětí kněžími.

Ve svém každoročním projevu ve Vatikánu zároveň papež František poděkoval médiím, že na případy sexuálního zneužívání upozornila a dodala obětem zneužívání odvahu, aby promluvily.

"Osobně chci z celého srdce poděkovat těm mediálním profesionálům, kteří byli přímí a objektivní a zasadili se o odmaskování těchto predátorů a kteří zároveň dali prostor obětem, aby byly jejich hlasy slyšet," cituje z projevu papeže CNN.

Zároveň dodal, že církev prý nechce, aby lidé mlčeli, skrývání pravdy totiž považuje za ještě větší skandál.

"A těm, kteří zneužívají nezletilé děti, říkám tohle: Prozřete a vydejte se světské spravedlnosti. A připravte se na boží soud," udeřil tvrdě papež František.

Související obsah

Projev hlavy římskokatolické církve přišel poté, co ze všech stran slyšel výzvy, aby se jasně postavil k problému kněží zneužívajících své "ovečky".

Například v květnu celá biskupská konference v Chile nabídla po provalení sexuálních skandálů v zemi svou rezignaci. František na únor svolal do Vatikánu biskupy z celého světa, aby s nimi o sexuálním zneužívání promluvil.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz