Inspekce si posvítila na prodejce kaprů, jeden ryby vážil i s vodou!

Česká obchodní inspekce se o tomto víkendu zaměřila na nepoctivé prodejce vánočních ryb. Inspektoři rozdali pokuty za desítky tisíc korun. Nejhůř dopadla kontrola v Ostravě, hned dva prodejci uváděli špatnou hmotnost. Na jednom nákupu si tak přilepšili o desítky korun.

Poctivost ostravskému prodejci ryb zřejmě moc neříká. Kapry vážil i s vodou a podle inspektorů se tak snažil zákazníka ošidit. Po kontrole ČOI u tohoto stánku zjistila, že jsou kapři po převážení prodáváni o 14 korun dráž.

V Ostravě šidili zákazníky i jinde. Ve druhém případě inspektoři zjistili, že prodejci měli špatně nastavenou váhu. "V tomto případě šlo o předražení 38 korun na třech kusech kapra," přiblížil mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Kromě váhy řešili inspektoři i špatně vystavené daňové doklady. V jihočeské Soběslavi se kontroloři účtenky nedočkali dokonce vůbec.

Při bližší kontrole se i tady ukázalo, že prodejce nemá správě seřízenou váhu. Navíc ani nevyvěsil ceník. Pokutě se bránil výmluvou, že ryby na sádkách prodává jen známým.

Související obsah

Česká obchodní inspekce provedla o tomto víkendu desítky kontrol. S nepoctivými prodejci se prý ale inspektoři setkali jen minimálně. Nejspíš i kvůli tomu, že prodejci vědí, že kontroloři chodí v tuto dobu pravidelně.

Prohřešky nepoctivých prodejců bude řešit inspekce ve správním řízení. Pokuty se pohybují většinou v řádu desítek tisíc korun.

pez, Vladimír Hoť, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz