Bratislava

V Bratislavě uplaval ponton s restaurací po řece. Rozpadl se

Na Dunaji v Bratislavě se utrhl ponton s restaurací. Ponton plaval po řece a podle informací portálu tvnoviny.sk se cestou rozpadal a ohrožoval ostatní plavidla.

Kolem desáté hodiny dopoledne na Boží hod se v Bratislavě na Dunaji utrhl velký ponton, na kterém byla restaurace Knajpa. Na místě zasahovalo 15 hasičů, kteří se snažili ponton zakotvit. Ten se podle informací slovenských médií rozpadal a jeho kusy skončily v ramenech řeky.

Hasiči na místě zasahovali od půl desáté dopoledne. "Odtrhnutý ponton už narazil do odstavených plavidel a rozlomil se na dvě části, další menší části z něj odpadají," uvedli hasiči krátce před polednem na Facebooku.

Ponton se po odtržení plavil po proudu Dunaje od mostu Apollo až do Jaroveckého ramena, kde se začal potápět. Obě části rozpadlého pontonu se nakonec hasičům podařilo po několika hodinách zachytit a následně zakotvit na levém břehu Jaroveckého ramena.

Přesná příčina odrtržení pontonu zatím není známá. Přispěla k tomu pravděpodobně zvýšená hladina řeky a nánosy dřeva. Na místě zasahuje i policie, která nadále monituruje povodí Dunaje a zachytává ulomené kusy pontonu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz