Zábavní pyrotechnika

Kaufland zlevnil pyrotechniku, lidé se pohádali kvůli zvířatům

Kaufland zlevnil pyrotechniku, lidé se pohádali kvůli zvířatům
Zdroj: Profimedia

Desítky lidí pobouřil příspěvek obchodního řetězce Kaufland na sociálních sítích. Ten láká na akční nabídku zábavní pyrotechniky. Rozčílil tím ale majitele domácích mazlíčků.

Doslova hádku způsobil příspěvek Kauflandu na sociální síti Facebook. "Akční nabídka pyrotechniky zaručí ty nejhezčí barevné a zvukové efekty na silvestrovské noční obloze," zveřejnil obchodní řetězec na Facebooku.

V komentářích pod příspěvkem se strhla hádka mezi uživateli zábavní pyrotechniky a majiteli domácích mazlíčků. "Strčte si to za klobouk a neděste zvířata," vzkázala Kauflandu Maja Pohankova. "Aby jim upadli ruce. Náš pes se klepe strachy a celej Silvestr sedíme v koupelně. Hlavně, že máte tržbu a na zvířátka nemyslíte," napsala rozčílená Jitka.

Podle Radka Kováře si na petardy musí zvířata zvyknout. Pokud se pes bojí, není to dle jeho slov chyba petard, ale toho, kdo psa vychovává. "Kdo si tu stěžuje na chudáčky psy, měl by se zamyslet sám nad sebou a pak soudit lidi na Silvestra," dodává v komentáři.

Kritikům petard a dělobuchů nejvíc vadí, že se nepoužívá pouze v den oslav nového roku. "Dnes už se střílí měsíc před a měsíc po, to mi nedává smysl," píše jeden z diskutujících.

Podle slov Českého svazu ochránců přírody mají zvířata mnohem citlivější sluch než lidé. Proto je pro ně hluk z ohňostrojů silnější a výrazně překračuje práh bolestivosti.

Související obsah

Nejde však pouze o zvířata. Hasiči každoročně vyjíždějí o silvestrovské noci k desítkám požárů, které lidé způsobí zábavní pyrotechnikou. Kvůli neopatrnosti a špatné manipulaci s rachejtlemi vznikají milionové škody a někdy i vážná zranění.

Podívejte se na reportáž o nebezpečné pyrotechnice:

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz