Domácí

Z kamionu v ČR vyskákali čtyři cizinci, vydávali se za šestnáctileté

Z kamionu v ČR vyskákali čtyři cizinci, vydávali se za šestnáctileté
Zdroj: Policie ČR

Velké překvapení zažili lidé při vykládce ve firmě v Bojkovicích, kde z nákladového prostoru kamionu vyskákali čtyři cizinci a utekli. Po chvíli je našla policie, které tvrdili, že je jim šestnáct let. Lékař určil, že je kostní věk všech osob pravděpodobně vyšší než 19 let. Všichni následně požádali o azyl.

Jen čtyři dny před Vánoci přišlo na policii hlášení o čtyřech lidech, kteří vyskákali z kamionu, který právě dorazil do jedné ze společností v Bojkovicích. Na místo vyjela okamžitě policejní hlídka, která zmíněnou čtveřici brzy nalezla a zkontrolovala.

"Vzhledem k tomu, že muži u sebe neměli žádné doklady a nebylo možné na místě prokázat jejich totožnost, následovali policisty na tamní obvodní oddělení. Zde se jich ujali policisté odboru cizinecké policie. Česky nerozuměl nikdo ze čtveřice, pouze jeden muž částečně komunikoval anglicky," uvedl mluvčí policie Petr Jaroš.

Policisté následně zjistili, že se jedná o uprchlíky z Afghánistánu a Pákistánu. Díky překladateli, kterého policie povolala, byla komunikace mnohem snazší. Všichni cizinci shodně tvrdili, že je jim 16 let, to ale dokázat nemohli.

Související obsah

"Policistům se uváděný věk příliš nezdál, a proto muže převezli do zlínské krajské nemocnice k určení kostního věku osob. Po přezkoumání rentgenových snímků lékař konstatoval, že kostní věk osoby je s největší pravděpodobností vyšší než 19 let," doplnil Jaroš.

Všichni ze čtveřice požádali na našem území o azyl, policie je převezla do Příjímacího střediska v Zastávce u Brna.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz