Pyrotechnika

Kalousek jde proti ohňostrojům. Co si o tom myslíte vy? ANKETA

Kalousek jde proti ohňostrojům. Co si o tom myslíte vy? ANKETA
Zdroj: Profimedia

S obavou o zdraví domácích mazlíčků hlavně při novoroční kanonádě vystoupil poslanec TOP 09 Miroslav Kalousek. Mezi odpůrci a zastánci se rozhořela debata. Je to bombový útok a ohrožuje to naše miláčky, tvrdí odpůrci rachejtlí. Petardy odpalujeme jen jednou za rok, ohňostroje jsou součástí tradice, tvrdí zastánci.

Na obranu hlavně psů se ozval prostřednictvím svého twitterového účtu poslanec Miroslav Kalousek. Podle něj žije v zemi více než dva miliony psů a je potřeba myslet i na jejich zdraví. Vyzval proto k zamyšlení všechny, kdo se chystají nějaký dělobuch odpálit.


Podobně se na problematiku dívá i organizace Společnost pro zvířata, která je součástí Českého svazu ochránců zvířat (ČSOP). "Ohňostroje, pyrotechnika obecně a oslavy přinášejí do života zvířat zmatek, úzkost a strach. Zvířata jsou vyděšená, schovávají se a snaží se před hlukem a výbuchy uniknout," popsala organizace na svých stránkách. Ohňostroje označila za "bombový útok".


Ohledně ohňostrojů se před několika dny rozhořela výbušná diskuze na facebookových stránkách Kauflandu. Ten na svůj profil umístil reklamu na akční nabídku silvestrovské pyrotechniky. Podrobnosti jsme popsali zde. Někteří diskutující se durdí nad sobectvím milovníků petard, další ovšem zábavní pyrotechniku brání jako součást tradice, která se opakuje jen jednou za rok.

"Zakázala bych prodej, s výjimkou na Silvestra, a ještě by museli si jít bouchat někam na určené místo. Nejen, že to vadí zvířatům, ale i mě to vadí, proč mám celý prosinec poslouchat nějaké rány? Navíc udělají s tím bordel kolem domu, ale 1. ledna to nejde nikdo po sobě uklidit," napsala do diskuze Marcela Dadučová.

Související obsah


"Super, už se těšíme! Pejskaři, se proberte! Mám taky psa, a těch pár dní v roce se to dá přežít. Máte si ho vychovat, aby se nebál," oponoval Jan Málek. 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz