Výbuchy a záblesky! Poradíme, jak nejlépe ochránit psy o Silvestru

Silná úzkost, stres a útěk jsou nejčastějšími problémy, které během Silvestrovských oslav zažívají naši domácí mazlíčci. Tady je pár tipů, jak s nimi situaci co nejlépe zvládnout.

Silvestrovské oslavy jsou pro většinu psů peklo na zemi. Před výbuchy petard a zvukem ohňostrojů se většina z nich z schovává pod postelí nebo v klíně svého páníčka. A čím je pes starší, tím hůř to snáší.


Možností, jak stres u svého čtyřnohého mazlíčka zmírnit, je několik. Asi nejsnazší je odjet z města na klidnější místo, ale hlavní je být během půlnoci svému čtyřnohému parťákovi nablízku.

Související obsah


Pro vystrašené mazlíčky je na trhu takzvaná antistresová vesta, která má simulovat objetí páníčka. Většina pejskařů s ní ale zatím nemá zkušenosti a zůstávají u osvědčených metod. Stres spojený s ohňostroji a výbuchem petard se netýká jen psů, ti jsou na něj ale zdaleka nejnáchylnější.


Pokud již nestíháte vestu koupit, můžete si pomoci sami. Radu na facebook umístila Míša Králíčková. Podle jejího vyjádření funguje na její feně Valerii dokonale. Důležité je vytvořit jemný tlak, který zvíře uklidní. Na postup se můžete podívat níže.


Ty nejvystresovanější je možné uklidnit speciálními léky. "Pro psy, kteří vyloženě propadají panice, se dají podávat tvrdší prostředky, například Anxiolitika ve formě gelu nebo tablet," řekl veterinář Grigor Hezina.

Mnoho veterinářů by tak v souvislosti s utrpením, které psi na Silvestra a Nový rok zažívají, používání petard nejraději úplně zakázalo.
 

Šimon Pilek, Bára Divišová, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz