Novoroční projev

Novoroční řeč: Kubera o ženách a kouření, Vondráček o demokracii

Prezident Miloš Zeman letos opět nepronese novoroční projev. Přesto Češi o řečnící politiky nepřijdou - pomyslnou hozenou rukavici totiž zvedli hned dva vysocí ústavní činitelé - předsedové Senátu a Poslanecké sněmovny. Oba vyzvali k větší jednotě a zasypání příkopů mezi znesvářenými částmi společnosti.

Jako první promluvil politický matador, dlouholetý primátor severočeských Teplic a milovník tabáku Jaroslav Kubera. "Můžeme slíbit, že projev předsedy Senátu nebude o mandelinkách a lepšolidech," uvedl oficiální profil Senátu na Twitteru v narážce na vánoční poselství prezidenta Zemana.

Zdroj: TN.cz

Kubera ve svém projevu zdůraznil, že Česko je plné úžasných lidí, i když je většina z nich neznámá. "Jsme neskutečně šikovní, paradoxně i kvůli období totality," podotkl přededa Senátu s odkazem na českou zálibu v kutilství.

Novoroční projev předsedy Senátu PČR Jaroslava Kubery

Zároveň zkritizoval zlobu a nenávist bující na sociálních sítích či politickou korektnost. Rýpnul si do nařízení GDPR o ochraně osobních údajů a zastal se kuřáků, mezi které dlouhá léta sám patří.

A na závěr vyzval k větší jednotě. "Svoboda nám pomalu protéká mezi prsty. Hledejme, co nás spojuje a uvědomme si, že slušnost není slabost," uzavřel Kubera.

Na projev předsedy Senátu plynule navázal "benjamínek" z hnutí ANO Radek Vondráček jako předseda dolní komory Parlamentu ČR.

Související obsah

I on apeloval na Čechy, aby si uvědomili, že se nám toho loni spousta podařila. "Třeba cizinci nás vidí mnohem lépe, než se vidíme my sami. Měli bychom si dát předsevzetí, že se přestaneme podceňovat," hřímal předseda poslanců.

Novoroční projev předsedy Poslanecké sněmovny PČR Radka Vondráčka

 

I Vondráček konstatoval, že společnost je rozdělená na dva tábory, mezi kterými je mnoho zlé krve. "Vyzývám, aby oba tábory odzbrojily. Demokracie je o vzájemném respektu a úctě, není to boxerský ring," přednesl předseda Sněmovny.

Prezident Miloš Zeman k národu promluvil minulý týden, když přednesl své vánoční poselství.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz