Počasí

Kamiony zablokovaly dopravu na D1! Kolona dosáhla 30 kilometrů

Dopravu v Česku od rána komplikuje silný vítr, ledovka a sníh. Až 30 kilometrů dosáhla večer kolona na dálnici D1 ve směru na Prahu. Jízdní pruhy zablokovaly kamiony, jejichž řidiči nezvládli jízdu na sněhu. Krušné hory dokonce zasáhla sněhová bouře.

Kolona na D1 je dlouhá až 30 kilometrů, sahá od Hořic na 75. kilometru až po Větrný Jeníkov na 105. kilometru. Na prvních 15 kilometrech auta úplně stojí, zbývající úsek jede velice pomalu. Za kolaps může silné sněžení.

Podle informací TV Nova zablokovaly nejvytíženější českou dálnici kamiony. Odpoledne měl jeden z řidičů zastavit kvůli poruše svého vozu, další kamiony uvízly ve sněhu, když se ho řidiči pokoušeli objet.

Kvůli sněžení a silnému větru musely být uzavřeny silnice na Božím Daru a také v Moravskoslezském kraji. Hasiči zasahovali na řadě míst kvůli popadaným stromům. Na některých silnicích si musejí dát řidiči pozor také kvůli ledovce.

Související obsah

Českem se totiž žene silný vítr, který dosahuje rychlosti až 80 km/h, na hřebenech hor až 110 km/h. Výstraha platí pro všechny kraje. Na mnoha místech zároveň hustě sněží. Očekává se proto tvorba sněhových jazyků, závějí a lokálně i náledí.

Moravskoslezští policisté upozorňovali během dne řidiče na silnici I/57 mezi Krnovem a Městem Albrechtice. Ledovka komplikovala dopravu i v Jihomoravském kraji, a to na silnici 379 v obcích Malhostovice a Lipůvka a na silnici 00215 u obce Říčany okres Brno-venkov.

Policisté také varovali řidiče mířící směrem na Boží Dar na Karlovarsku, aby si dali pozor na sněhové jazyky. Ty komplikovaly dopravu především na silnici 25 u obce Jáchymov. Průjezd byl se zvýšenou opatrností. 

Reportáž TV Nova:

Sníh i ledovka komplikovaly dopravu také v Ústeckém kraji. Kvůli ledovce havarovala dvě auta v ulici Kollárova v obci Teplice. Kolony se tvořily na silnici 13 v Chomutově, vozovku pokryla ledovka i sníh.

Ledovka trápila také řidiče na Rakovnicku. Dopravní kolaps dosud hlásí silnice I/6 mezi Krušovicemi a Hořesedly. Vozidla stojí v obou směrech. K nehodě došlo také u obce Tlestky na Rakovnicku.

Zdroj: AKTU.cz
Zdroj: AKTU.cz

Prudká sněhová přeháňka ráno paralyzovala dopravu v Plzni. Během pár minut nebylo vidět téměř na krok a silnice se ucpaly popojíždějícími vozidly.

Zdroj: Krimi Plzeň

V Lomnici nad Popelkou měli problém šoféři jedoucí stoupáním do centra města. Kvůli ledovce tu totiž průjezd jedním pruhem od středečního dopoledne blokoval uvízlý náklaďák.

Související obsah

"Silný vítr, před kterým varovali meteorologové, a který celou noc foukal v Olomouckém kraji, způsobil už sedm událostí, ke kterým vyjeli hasiči napříč krajem," uvedla ve středu ráno mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Upřesnila, že potíže byly s popadanými stromy a větvemi, které se zřítily buď přímo na silnice nebo v jejich těsné blízkosti. Hasiči vyjížděli třeba do Přerova, Vilémova či do Kostelce na Hané. Problémy s popadanými stromy byly i v dalších částech republiky.

Výstraha ČHMÚ před silným větrem platí do středečního večera, až do pátku se také ve vyšších polohách mohou tvořit sněhové jazyky.

pez/epa, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz