Nehoda

Auta z kopce klouzala, lidé se je snažili zastavit holýma rukama!

Po Vánocích a Silvestru bez sněhu sněžení řidiče dost zaskočilo. A to i ty v Krkonoších. Názorně je to vidět na záběrech nehody z Pece pod Sněžkou, kde se auta pohybovala úplně jiným směrem, než měla, a vrážela do sebe jako kuželky nebo kostky domina.

Osobák, dodávka a pak znovu osobák. Tak se dá ve zkratce popsat nehoda na pláni v Peci pod Sněžkou, která se stala ve středu kolem poledne.

Řetězovou reakci má na svědomí řidič bílého osobáku, který podcenil změnu počasí a evidetně nepočítal s přívalem sněhu, který ze silnice udělal klouzačku. A pak už šlo všechno ráz na ráz - nejprve náraz do modré dodávky a vzápětí do odstaveného černého auta, která se okamžitě také rozjelo dolů z kopce. A všude kolem spousta pobíhajících lidí.

Související obsah

"Bílý vůz při jízdě do kopce zastavil, spolujezdkyně vystoupila a vůz se dal sám do pohybu. Řidič se snaží brzdit nohou, spolujezdkyně visí na klice, protože uvnitř vozu má tři malé děti," popsal autor fotek Pavel Choc.

Ten na podobnou nehodu upozornil už před týdnem, tehdy se do ní zapojilo i auto policistů, kteří na místo dorazili a až pozdě zjistili, že to na místě opravdu klouže.

Související obsah

Jak na dotaz TN.cz uvedl policejní mluvčí Lukáš Vincenc, "dominová" nehoda v Peci pod Sněžkou nebyla druhý lednový den zdaleka osamocená.

"Podobné nehody se staly třeba i ve Špindlerově Mlýně nebo Janských Lázních. Sama od sebe se rozjížděla i zaparkovaná auta. Začalo to asi v deset hodin ráno a pokračovalo i během doby oběda. Nyní už by měli mít silničáři vše pod kontrolou," řekl před 16. hodinou Vincenc.

Zároveň apeluje na řidiče, aby nezapomínali na řetězy, jinak nemají při podobném přívalu sněhu šanci své vozy zvládnout. "Sněží celý den, sníh navíc umrzá," upozornil policejní mluvčí.

Absence sněžných řetězů nejspíš způsobila i polízanici z fotek a videa. I když Pavel Choc viní radnici, která podle něj komunikaci nesype. Redakce TN.cz se snažila kontaktovat i vedení města, telefony ale nikdo nezvedal. 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události