Silvestr

Silvestr v Brně: Vybuchl kontejner na sklo, muže napadli sekyrou

Několik silvestrovských incidentů pravděpodobně skončí trestním stíháním. Policie se chystá obvinit například dva muže z Blanenska, kteří při oslavách vytáhli zbraně, a v Brně pátrají kriminalisté po člověku, který hodil do kontejneru na sklo silnou výbušninu.

Neznámý pachatel z Brna při novoročním odpalu mohl zabít člověka. Silnou výbušninu hodil do kontejneru plného skla. Výbuch roztrhal plastový obal a střepy létaly přes celou ulici. Jen zázrakem nikoho nezasáhly.

Policisté žádají svědky o pomoc s jeho dopadením. Pravděpodobně použil nelegální petardu z tržnice, před kterou pyrotechnici už roky varují. "To vám utrhne ruku," prohlásil o ní už dříve pyrotechnik Roman Pawlas.

Stejně silnou nálož použil i mladík z Přeštic, který ji navíc připevnil na láhev nemrznoucí kapaliny a odpálil přímo na náměstí. Tento čin už vyšetřuje policie jako obecné ohrožení.

Soudní dohru bude mít nejspíš i spor z Blanenska. Muž si stěžoval na hlasitou pyrotechniku před bytovým domem - od jednoho útočníka dostal ránu sekyrkou a druhý na něj vytáhl plynovou pistoli. Oba agresoři skončili v policejní cele.

Josef Svoboda/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz