Zvířátka v

Medojed si troufne i na lva! Pár odvážlivců mají v olomoucké zoo

Medojed kapský je podle odborníků nejodvážnější šelmou na světě. A párem těchto nebojácných zvířat se může nově pochlubit také olomoucká zoologická zahrada.

Laik by měl asi problém, kam tahle zvířata zařadit. Podobají se jezevcům, blízko mají ale i k podstatně menším kunám. Na rozdíl od nich ale tato zvířata nejsou žádní zbabělci.

"Extrémně nebojácná, protože si dokáže troufnout i na velice silného protivníka, kterým může být například lev. Do potyčky jde i s velice jedovatými hady," vyjmenovala mluvčí olomoucké zoo Iveta Grónská.

Jak by ne, když ho hadí uštknutí jen načas uspí. Po pár minutách je tento chlupatec zase jako rybička. Medojedi navíc dokážou překvapit i svojí šikovností.

Související obsah

"Medojedům přezdíváme inženýři v kožichu. Snaží se vymyslet, jak si třeba u své hostiny zhasnout, takže se nám pokusili demontovat elektrozařízení. Málokterá zoo má tak zdatnou technickou četu, která by dokázala čelit jejich technickým dovednostem," uvedla zooložka Libuše Veselá.

Na mazlení si medojedy rozhodně nepořizujte. Pokud ale cítíte, že neoplýváte zrovna technickou zdatností a milujete po příchodu domů ze zaměstnání nečekaná překvapení, mohl by se o ně postarat právě medojed.

Petr Zapletal/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz