Počasí

V Česku začne vydatně chumelit! Napadnout může až 60 centimetrů

V Česku začne vydatně chumelit! Napadnout může až 60 centimetrů
Zdroj: Thinkstockphotos

Čtvrtek bude nejchladnějším dnem celého týdne, rtuť teploměru by během celého dne neměla vystoupat nad nulu. Přidá se také vydatné sněžení, na horách by do neděle mohlo napadnout až 60 centimetrů.

Česko se probudilo do mrazivého rána. Poprvé v tomto roce klesla rtuť teploměru na všech meteorologických stanicích pod bod mrazu, informuje Meteopress. Nejchladněji bylo na horách, a to kvůli silnému větru. Na Sněžce vítr v nárazech dosahoval rychlosti až 130 km/h a teplota klesla k -13 °C.

Čtvrtek bude podle meteorologů vůbec nejchladnějším dnem celého týdne. Může za to arktický a vlhký vzduch, který k nám proudí od severu. Ten taky přinese vydatné sněžení. Na horách by do konce týdne mohlo napadnout 30 až 60 centimetrů sněhu. Nejdéle a nejvíc bude sněžit na Šumavě.

Předpověď počasí:

I z toho důvodu až do dnešní půlnoci platí výstraha před sněhovými jazyky, na horách se mohou tvořit závěje. Kromě Prahy platí varování pro všechny kraje v republice. 

Kromě toho od čtvrteční 16. hodiny do páteční 7. hodiny ráno platí výstraha před náledím, po tání sněhu se mohou tvořit i zmrazky. Nebezpečí podle meteorologů hrozí v Praze, Středočeském, Ústeckém a Libereckém kraji. 

Související obsah

Čtvrtek

Dnes by mělo být zataženo až oblačno, postupně se na většině území objeví sněhové přeháňky, které budou na horách četnější. Večer bude oblačnosti i srážek ubývat. Nejvyšší denní teploty -4 až 0 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Foukat bude čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu kolem 20 m/s, bude odpoledne a večer slábnout. Od 600 metrů místy tvorba sněhových jazyků, nad 800 metrů i závějí.

Pátek

V pátek bude oblačno, postupně od severozápadu až zataženo se sněžením. Večer na severozápadě pod 500 metrů i déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C, večer od severozápadu oteplování. Mírný severozápadní, postupně západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, zpočátku od vyšších poloh místy tvorba sněhových jazyků.

Sobota

Na začátku víkendu bude převážně zataženo s deštěm se sněhem nebo sněžením. Na horách budou srážky vydatnější. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na východě až -5 °C, během noci oteplování. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný západní, postupně severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s.

Neděle

V závěru týdne bude zataženo až oblačno, místy sněhové přeháňky. Na západě Čech sněžení, pod 600 metrů i déšť se sněhem nebo déšť. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na západě kolem +2 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, na západě místy až 4 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

mom, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz