Domácí

Hasiči zachránili býka z 15 metrové studny! Vážil 450 kg

Náročné odpoledne zažili hasiči Pardubického kraje. Do studny v Blížňovicích totiž spadl býk, který vážil 450 kilogramů. Zvíře se podařilo zachránit až na pátý pokus.

Ve středu vyjížděli hasiči do vesnice Blížňovice nedaleko Chrudimi v Pardubickém kraji ke studni do které spadl býk. "Hasiči nejprve museli odstranit zbytky zvětralého a zchátralého poklopu, kterým byla studna přikrytá. Na místo byl přivolán jeřáb. Po ustavení techniky se hasiči pokusili býka vytáhnout," uvedla tisková mluvčí Vendula Horáková.

Hasiči se museli slanit do 15 metrů hluboké studny a snažili se býka vytáhnout. Ten se však s nimi statečně pral. "Jakmile jsme ho uvázali do popruhů a vytáhli zhruba metr nad vodní hladinu studny, býk se vymrštil a kopal kolem sebe, až se z popruhů vysvlékl," doplnil nprap. Jan Štěrba, velitel zásahu z HZS Chrudim.

Související obsah

Na místo musel přijet i veterinář, které chtěl vystrašené zvíře uspat, ale nebylo to možné, jelikož by se býk ve studni utopil.
"Býk se nám vymrštil z popruhů celkem čtyřikrát. Nikdo už nedoufal, že ho ze studny vytáhneme. Bylo to náročné jak fyzicky, tak psychicky pro zasahující hasiče ve studni. Studna byla totiž velmi úzká, takže se pracovalo ve stísněných prostorách a býk měl přeci jen čtyři sta padesát kilogramů," dodal Štěrba.

Nakonec se býka podařilo zachránit až na pátý pokus, kdy ho hasiči vytáhli ze studny pomocí jeřábu. Během pádu býk utrpěl několik odřenin.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz